Naminis Sojų Pienas

5

Pagaliau prisiruošiau pasidaryti naminio pieno. Ir kaip patogu. Nereikia nei spenelių niekam maigyti, nei iš niekieno motinos pieno atimt. :) Cha! Siaubingai lengvas receptas ir labai tinkantis visur ne kur panaudoti, kur tik gali pieno prireikt. Aš, pavyzdžiui, labai mėgstu pasidaryti čija sėklų pudingą su mėlynėmis arba persikais, mmm…  

Bet prieš gamindami pudingus, gal geriau išmokim pieną iš nieko sukurt. Ne visai iš nieko. Tau reikės vos kelių ingredientų ir namai piene skęs. Važiuojam? Ne ne ne… Dar nevažiuojam. Pirma noriu tavo dėmesį atkreipti į 2 didžiausius realybės neatitinkančius mitus apie soją, kad nepradėtum žegnotis prieš jos vartojimą.

Mitas 1. Sojos fitoestrogenas kelia pavojų vyrų vyriškumui ir moterų PER dideliam moteriškumui
Ech, kad žmonės bent kiek pasiskaitytų prieš priimdami kiekvieną delfi.lt lygio straipsnį kaip už tikrą pinigą. Ne, soja “neaugina“ vyriškų krūtų, neblogina spermos kokybės ir neplatina moterims  klubų. Vat su mėsa kitas reikalas, bet šiandien ne apie tai. Jeigu netingi, gali užmesti akį į vieno iš daugelio tyrimo išvadas, o jeigu dar labiau netingi, gali ir visą raportą paskaityti, užsigerdamas sojos pienu, žinoma. :) Trumpai, recenzuojamo tyrimo išvados paneigia tokius spekuliavimus.

Mitas 2. Sojos vartojimas kažkaip susijęs su krūties vėžiu
Sunku pasakyti kurioje tiksliai vietoje ši dezinformacija išvydo dienos šviesą, bet kažkas ekstremaliai sužaidė sugedusį telefoną. Nes tiesa yra… priešinga. Recenzuoti tyrimai rodo, kad sojos vartojimas yra papildoma jėga kovojant prieš vėžį, ir yra puiki prevencijos alternatyva tiems, kurie dar yra sveiki. Prašau, pačiam pasiskaityti išvadas. Ir dar vieną gaudyk. Bet jeigu tingisi skaityti, o mėgsti trumpus, bet informatyvius video, pažiūrėk medicinos daktaro Michael Greger video apie vėžio prevenciją tarp moterų ir sojos ryšį. Nutritionalfacts video vizualizacijoje daktaras dažnai naudoja pirminius mokslinius šaltinius ir juos aptaria.

Bet kad karvės pienas yra tiesiogiai siejamas su krūties vėžiu, diabetu ir nutukimu įrodo svarus tyrimų skaičius. Pora iš jų – 1, 2 . FTO genas, atsakingas už nutukimą ir riebalų masę, yra įjungiamas galvijų pieno vezikulių.
Jeigu kils kokių kitų klausimų ar pastebėjimų, susisiek.

Gerai jau gerai… Einam gaminti pienelio. Bet juk sakoma žinių ant kupros nenešiosi, tai prašom ;)

Reikės:

 • 1 stiklinės sojos pupelių (ekologiškų ar ne, tavo pasirinkimas)
 • 1cm vanilės lazdelės ar vanilės miltelių
 • 1-3 valg. š. pasirinkto skysto saldiklio (cukraus/klevų/agavos/stevijos/kt. sirupo)
 • žiupsnio druskos

Eiga:

Išvakarėse užmerk sausas sojos pupeles vandyje (jos turi būti apsemtos ir dar per 2cm virš – jos gerokai išsiplėčia). Naujai dienai išaušus, suberk nuskalautas pupeles į blenderį, užpilk 6 stiklinėmis vandens, sandariai uždaryk dangteliu ir plak apie 2 minutes. Gautą mišinį nukošk* ir beveik pieną be nuosėdų supilk į puodą. Puodą pastatyk ant viryklės ir užkaitink iki virimo.

 • košimui naudojau rėtį ir jame mamos pasiūtą sūrio spaudimo maišą, bet merlė puikiausiai tiks.

Kai užvirs, sumažink ugnį iki minimumo, iškrapštyk vanilę iš lazdelės ir įmesk kartu su pačia vanilės lazdelę, įpilk sirupo (pradžioje pradėk su minimaliu kiekiu, bet paskui, jei trūks saldumo, pasaldinsi labiau), ir kartas nuo karto pamaišyk. Praėjus 10min. nuimk nuo ugnies ir dar kartelį perkošk, kad susidariusi pieno plėvelė liktų rėtyje. Palauk kol pravės ir supilstyk pienuką (dar šiltą!) į švarų stiklinį butelaitį. Tam puikiai tinka atgaivinti buteliai nuo pomidorų padažo ar kitokio suvartoto produko.

Tik tiek. Skanių tau sausų pusryčių, skanios košės, blynų ar pudingo su naminiu sojos pienu :)

* * * * * * *

Raginu tave nemokamai užsiprenumeruoti kiekvieną mano įrašą, kad nuoroda ateitų tiesiai į tavo el-pašto dėžutę. Taip iš karto žinosi, jeigu atsiras naujai keptas įrašas ir galbūt jis išgelbės tavo veganišką kailį nuo panikos kuo pavaišinti draugus, šeimą ar kitus nusipelnusius. ;)      

Įveskite savo el. pašto adresą ir sekite šio blogo naujienas, bei gaukite pranešimą apie naują įrašą el. paštu.

 

Reklama

Įrašo “Naminis Sojų Pienas” komentarai: 9

 1. Sveiki. Ar vietoj sojos pupelių būtų galima naudoti sojos miltus? Jei taip, tai kokio kiekio miltų reikėtų ir kaip pasikeistų pieno gamybos eiga? Ačiū.

  • Labas, Riana. Nesu niekada to mėginusi, bet pasidomėjau – įmanoma. Yra dviejų rūšių sojų miltai. Nuriebalinti ir pilno riebumo. Tinka naudoti TIK pilno riebumo (turi būti parašyta ant pakuotės). Naudok santykiu 1(miltai) prie 3(vanduo). Suberk miltus į verdantį vandenį ir pavirk apie 20min ant silpniausios ugnies. Paskui perkošk per marlę. Aš negaliu garantuoti, kad gausis, bet jei turi atliekamų miltų, kodėl gi nepabandžius. Sėkmės!

 2. Jau šimtą metų planavau pamėginti ir pagaliau prisiruošiau. Kaip tik verdu :> Kiek maždaug laiko šaldytuve gali jis būt? :>

  • Labas, Kristina. Man jo ilgiau nei savaitės vistiek neužtenka, todėl nežinau apie ilgesni laikymą. Gali pabandyti mažą kiekį palaikyti šaldytuve ir patestuoti. Aš asmeniškai mėgstu vis naujai šviežio pasigaminti kas savaitę (aišku, kartais patingiu ir nusiperku kartoninį pakelį).

  • Labas, Vilija. Būtų netinkamas vartoti, nes liktų aštrokas pupelių kvapas ir skonis. Tuolabiau sudėtingus angliavandenius reikia pakaitinti, kad jie geriau virškintųsi.

 3. Labas, pagaliau išsiviriau sojų pieno, viskas puikiai gavosi, dėkoju už receptą! Tik iškilo klausimas ką daryti su tai, kas liko ( kažkas panašaus į tarkius ), išmesti? To daryti nenorėčiau, gal iš jų galima dar kažko pasidaryt, gal galėtum pasidalinti ką pati su jais darai? Ačiū. Marius

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s